top of page
Ara
  • kubramannaslar

100. Yıl

Biz cumhuriyetin gençleri, Atatürk'ün çocukları, osmanlı nın torunlarıyız. Osmanlı devleti zamanı geldiğinde gerekeni yaptı ve cumhuriyete teslim etti türk milletini. Cumhuriyetin güvenli kanatlarında özgürlüğe süzüldü türk milleti.


Damarlarımız da osmanlının kanı aklımızda atatürk ün ilkeleri kazılı. Biz türk milletiyiz osmanlı gibi zamanı geldiğin de milletimiz için gerekeni yaparız. Atatürk gibi zamanı geldiğin de ilkelere kapı açarız. Biz türk milletiyiz kanımız da vatan sevgisi, toprak saygısı var. Başkaları yere bakarken toprak görür, biz yere bakarken kan görürüz şehit kanı. Biliriz ki kolay olmadı, kolay da olmayacak.


    Bizim ülkemiz nazlı, 4 iklimi, göğü delen dağları, taşkın suları, rüzgarlı havası, güneşli yanları, yağmurlu günleri var.


 Bizim ülkemiz gururlu, kazanılmış toprakları, hak edilmiş talihi, namuslu milleti var.


  Bizim ülkemiz şanslı vatan sevgisi ile büyüyen çocukları, kanı deli akan gençleri ve yaşı yıllanmışlarımızla mekanı toprak olanlarımızın vasiyeti var.Ey Türk istikbalinin evladı!


İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.


Mustafa Kemal Atatürk


24 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bu yüzden

Karnında uçuştuğunu sandığın kelebekler, kozada daha. Uyandığını sandığın ruhun, kuvözde aslın da. Dokunduğun kalplerin ritmi tutmuyor hayatına. Duyduğun seslere sakın kulak asma. Kalbin emekliyor, ak

Evinizi bulun

Her kuşağın farklı istekleri ve buna bağlı karakter özellikleri vardır. Doğum yılları sebebiyle kendini bulma sancısının ilk evresinde olan z kuşağıdır. Yalnız aklınızda olsun çoğu eleştiriler z kuşağ

Gün batımını izlemek

Gün batımını izliyorum, etrafımda onlarca insan şaraplarını yudumlarken giden güneşe veda ediyorlar. Hiç bir batış ve hiç bir aydınlığın karanlığa dönüşü hiç bu kadar coşkulu ve keyifli halkın fotogra

Comments


bottom of page